"Pelikaanit turbiinissa vuodesta 1974"
ARMATUURI RY
Energiatekniikan opiskelijoiden kilta

Hallitus ja toimihenkilöt 2016

Puheenjohtaja
Arttu Hämäläinen
pj@armatuuri.fi

Varapuheenjohtaja
Janika Hakkarainen
vpj@armatuuri.fi

Rahastonhoitaja
Olli Hämäläinen
rahastonhoitaja@armatuuri.fi

Projektivastaava
Siiri Jämsén
projektivastaava@armatuuri.fi

Sihteeri
Hilla Kinnunen
sihteeri@armatuuri.fi

Excursiomestari
Panimomestari
Sami Ketonen
excursiomestari@armatuuri.fi

Yrityssuhdevastaava
Tommi Siponen
yritysvastaava@armatuuri.fi

Isäntä
Mikko Turunen
isanta@armatuuri.fi

Emäntä
Victor Agbomeirele
emanta@armatuuri.fi

TEK-vastaava
Kimmo Penttinen
tek@armatuuri.fi

Edunvalvontavastaava
Waltteri Skögberg
edunvalvontavastaava@armatuuri.fi

Kiltahuonevastaava
Aatu-Ville Väänänen
kiltahuone@armatuuri.fi

Tiedottaja
Aapo Vuorinen
tiedottaja@armatuuri.fi

Alumnivastaava
Graafikko
Teemu Sikanen
alumnivastaava@armatuuri.fi

Liikuntavastaava
Tuomas Juntunen
liikuntavastaava@armatuuri.fi

WWW-vastaava
Pyry Savolainen
webmaster@armatuuri.fi

KV-vastaava
Anniina Tanska
kv@armatuuri.fi

Kurssipalautevastaava
Taina Salminen

Kurssipalautevastaava
Juha Vahvanen

Projektisihteeri
Ida Mäkelä

Yrityssuhdetoimihenkilö
Haalaritoimihenkilö
Mika-Matti Raatikainen

Vara-emäntä
Tiia Heino

Vara-isäntä
Santeri Vento

Kuvaaja
Lauri Kouvo

Panimokisälli
Ville Sundelin

Fuksivastaava
Johannes Jolkkonen

Aiempien vuosien hallitukset ja toimihenkilöt: 2017 2016 2015
Vapo ABB åf Valmet Zoner Wärtsilä alennussankari