"Pelikaanit turbiinissa vuodesta 1974"
ARMATUURI RY
Energiatekniikan opiskelijoiden kilta

Hallitus ja toimihenkilöt 2017

Puheenjohtaja
Siiri Jämsén
pj@armatuuri.fi

Varapuheenjohtaja
Tuomas Vainikka
vpj@armatuuri.fi

Rahastonhoitaja
Ida Mäkelä
rahastonhoitaja@armatuuri.fi

Projektivastaava
Mikko Turunen
projektivastaava@armatuuri.fi

Sihteeri
Heini Rantanen
sihteeri@armatuuri.fi

Excursiomestari
Tuomas Juntunen
excursiomestari@armatuuri.fi

Yrityssuhdevastaava
Mika-Matti Raatikainen
yritysvastaava@armatuuri.fi

Isäntä
Ville Kuusela
isanta@armatuuri.fi

Emäntä
Veera Peltonen
emanta@armatuuri.fi

TEK-vastaava
Aatu-Ville Väänänen
tek@armatuuri.fi

Edunvalvontavastaava
Hilla Kinnunen
edunvalvontavastaava@armatuuri.fi

Kiltahuonevastaava
Santeri Vento
kiltahuone@armatuuri.fi

Tiedottaja
Jani Uski
tiedottaja@armatuuri.fi

Alumnivastaava
Waltteri Skogberg
alumnivastaava@armatuuri.fi

Liikuntavastaava
Henri Matilainen
liikuntavastaava@armatuuri.fi

WWW-vastaava
Pyry Savolainen
webmaster@armatuuri.fi

KV-vastaava
Umesh Gauli
kv@armatuuri.fi

Kurssipalautevastaava
Topias Suikula

Kurssipalautevastaava
Teemu Sikanen

Graafikko
Miika Wallius

Yrityssuhdetoimihenkilö
Haalaritoimihenkilö
Julia Keskitalo

Vara-emäntä
Lassi Onne

Vara-isäntä
Oona Tuomisto

Vanha Henkilö
Kimmo Penttinen

Fuksivastaava
Johannes Jolkkonen

Panimomestari
Ville Sundelin

Panimokisälli
Aleksi Lehtomäki

Possu

Vuosien hallitukset ja toimihenkilöt: 2017 2016 2015
Vapo ABB åf Valmet Zoner Wärtsilä alennussankari